Peruánská třešeň

Physalis peruviana) Autor: Archiv ireceptar. I tato mochyně má obdobný plo bobuli uzavřenou ve srostlém blanitém kalichu. Takový lampionek je ale mnohem menší než u židovské třešně. Je to ale rostlina jen jednoletá (židovská třešeň je vytrvalá až příliš!). Pěstují se nejen v Jižní Americe.


Kvete v noci nenápadnými květy, šťavnaté plody dozrávají v ozdobných žluto oranžových lucerničkách, které jsou o něco světlejší než u mochyně židovská třešeň. Mochyně peruánská je taktéž velmi podivuhodná rostlina. U nás se pěstuje hlavně jako letnička, protože nevydrží velké mrazy. Kultivar mochyně peruánské, je speciálně vyšlechtěný pro přímý konzum. Plody sklízíme v plné zralosti.


Pokud je chceme konzumovat, musíme odstranit kalich, jinak plod zhořkne. Dlouhodobě skladovatelné. Lidově nazývana židovská třešeň. Trochu neznámá, ale o to zajímavější. Tuhle lahůdku z peru můžete najít i pod názvem physalis nebo židovská třešeň.


Také obsahují velké množství antioxidantů a. Vzdáleně připomíná pomeranče a limetky, přičemž voní po karamelu. Vyvazování a vyštipování má vliv na velikost plodů. Sklízíme, když kalichy plodů začínají zasychat. Kalichy je nutné při sklizni odstranit, aby plody následně nezhořkly.


Zahradnictví Krulichovi - zahradnictví, květinářství, trvalky, skalničky, bylinky a koření. Je to trvalka, která dorůstá do výšky až metr. Plod obklopuje kalich, který kolem něj vytváří “lampion”. Podobný lampionek, který má ale oranžovou barvu. Její jedlé plody se označují jako třešeň Inků.


Peruánská třešeň

Další názvy mochyně peruánské jsou židovská třešeň , peruánská třešeň nebo z angličtiny Golden Berries. Můžete si jí ale vypěstovat i doma ve skleníku nebo na zimní zahradě. Jenže pozor, mnozí z vás mají na zahradě oranžové lampionky, které patří ozdobné trvalce a. Expanzivně rostoucí trvalka, tzv. Kvete v létě nenápadnými bílými květy, měchýřky se vytváří na podzim srůstáním zelených květních. Zabýváme se šlechtěním, produkcí a prodejem osiv zeleniny, květin, léčivých a aromatických rostlin.


Nabízíme osiva pro profesionální pěsti. To znamená, že se jí bude dařit v teplejších oblastech, a bude chtít bohatou zálivku. Sazeničky si předpěstujeme ze semínek již na konci zimy a vysadíme je po „ledových mužích“, tedy v druhé polovin května v rozpětí asi cm.


Peruánská třešeň

Rostlina dorůstá i více než metrové výšky, a. Hledala jsem na netu, zda peruánská třešeň a nebo židovská třešeň jsou. Třešeň peruánská je bohatá na bioflavonoidy, které jsou známé pro své antioxidační vlastnosti, předcházejí ateroskleróze, detoxikují, podporují vstřebávání. Mezi mochyní židovskou a mochyní peruánskou je podstatný rozdíl – jedna je.


Zvláštností je, že kvete v noci. Její šťavnaté plody velikosti třešně mají sladkokyselou, příjemně kořenitou chuť připomínající jahody a voní po ananasu. Sušené plody jsou zdrojem sacharidů, vlákniny, bílkovin.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Fcd beton

Zahradnictví olza polsko

Siporex tvárnice