Šípkový čaj ze sušených šípků
Nyní se zaměříme na podstatné informace o jeho přípravě a přiblížení jeho pozitivních účinků. Tento čaj lze samozřejmě zakoupit ve formě nálevových sáčků, ovšem rozhodně lepšího výsledku dosáhnete, nasbíráte-li si přímo šípky čerstvé. V čisté nádobě nejlépe z varného skla přivedeme vodu do varu, přidáme propláchnuté šípky a 5-minut povaříme. Sušené šípky rozdrtíme v hmoždíři nebo použijeme mixér. V druhém případě ale šípky rozmixujeme jen nahrubo.
Pozvolna přivedeme k varu a vaříme pouze minuty. C pro období chladnějších měsíců, neboť se podílí na silné imunitě. Skladování šípků Šípkový čaj ze sušených šípků recept. Víte jak připravit výborný šípkový čaj ? Nejšetrnější způsob přípravy chceme-li v čaji zachovat maximální množství vitamínů je macerace, tj. Nasušené šípky nadrtíme, namočíme do studené vody a necháme macerovat.
Ze sušených plodů je čaj lepší, šípky se lépe vylouhují, čaj má větší sílu, lepší barvu, intenzivnější a lahodnější chuť. Mělo by ale platit, že pro uchování maximálního množství vitamínu C, bychom čaj neměli vařit. Kromě sušení můžeme šípky i zamrazit.
Roste jich opravdu poměrně velké množství. Pokud si budete chtít nechat některé do zásoby, plody se dají usušit. Máte-li šípkový čaj ze šípků , které jste si sami natrhali a usušili, víte, kde ty šípky rostly.
Určitě je nebudete trhat u silnic, kde sice zjara šípkové keře krásně kvetou, ale v plodech pak může být olovo z automobilových emisí. A nebudete je trhat ani u pole, kde víte, že zemědělci práškovali. V každém případě se tedy vyplatí vyhlídnout si nějaký.
Posbírejte ze stromu dostatečné množství šípků , které doma očistěte, patřičně osušte a dejte je schnout. Ideální je šípky nechat na slunci, kde přes den krásně vysychají. Průběžně musíte šípky kontrolovat, aby se mezi nimi nevyskytoval nějaký špatný, který by mohl nakazit i ostatní. Na litr vody použijeme přibližně 20g šípků. Druhý den před pitím vše ohřejeme na teplotu okolo - °C a scedíme nejlépe přes plátno.
Vyberte si ze stovek receptů na Čaj ze sušených šípků , které se vám budou snadno a rychle vařit. Připravte si ingredience a můžete se pustit do vaření Čaj ze sušených šípků. Příprava: Šípky nejdříve roztloukáme v hmoždíři. Dvě polévkové lžíce drti zalijeme půl litem studené vody. Takto necháme vše odstát cca půl hodiny.
Po uplynutí této doby směs uvedeme k varu, který má trvat asi. Na konci videa uvidíte, že je lepší šípkový čaj ze sušených šípků , protože se lépe vymacerují a šípkový čaj má více síly a chuti. Takže doporučuji šípky na čaj určitě sušené. Dvě čajové lžičky této základní ingredience zalijte litrem vody ne teplejší než stupňů – aby nedošlo k ztrátě vitaminu C. Můžete přidat i pár lístků máty nebo meduňky. Nechte louhovat přes noc, poté sceďte a. Velmi oblíbený je například čaj z drcených šípků.
Tady máte postup, jak si jej udělat: Nejlépe do papírového filtru nasypte dvě čajové lžičky drcených šípků , zalijte je 2ml vody a nechte přefiltrovat a lék našich předků je na světě. Macerát ze šípků připravíte tak, že sušené plody podrtíte, na litr vody použijete přibližně dvě polévkové lžíce drti a necháte je přes noc louhovat ve studené vodě. Získaný nálev přeceďte přes umělohmotné sítko nebo plátýnko.
Těsně před konzumací nápoj pak jen zahřejte na zhruba sedmdesát stupňů Celsia. Jen při tomto postupu zachováte v získaném.
Komentáře
Okomentovat