Olše dřevo
Dřevo olše nemá výrazné letokruhy a její kresba je ryze monotónní. Přestože olše roste převážně u vodních toků, dřevo nezadržuje vodu a velmi dobře vysychá. Dřevo je žluté, někdy narůžovělé až šedooranžové.
Je stejnoměrné, bez výrazných letokruhů a barevně odlišeného jádra. Je měkké, pevné, snadno se štípe, dá se řezat dláty i přes vlákna. Palivové dřevo – tvrdé palivové dřevo – olše. Saunové palubky olše do sauny 15xjsou pro Vaši saunu jasnou volbou, pokud si přejete docílit bezsukový vzhled na stěnách sauny.
Olše dodává masu velmi jemnou lehce nasládlou chuť a barví maso dozlatova, maso je měkké a voňavé. Prodej dřeva i dřeva na uzení zabezpečujeme po celé České republice. Olše má nízkou pevnost v ohybu a rázovou houževnatost, střední pevnost v tlaku a velmi nízkou tuhost, která umožňuje středně dobrou ohebnost.
Kvalitativně je horší než mnohé další druhy dřeva listnáčů, například buk (Fagus spp.). Spoje, hřebíky a vruty dobře drží a dřevo lze bez obtíží lepit. Lze jej mořit a lakovat.
Bělové dřevo je náchylné k. Dřevo v posledních letech se zvyšující se cenou za elektřinu a plyn nabývá na významu. Mnoho lidí volí topení dřevem jako cenově přijatelnou a ekologickou alternativu, navíc z obnovitelného zdroje. Finská olše má světle hnědou barvu. Jejími vlastnostmi jsou nízká tepelná vodivost a vysoká odolnost vůči vlhkosti.
Vzhledem ke své světle hnědé barvě je toto dřevo nejvíce odolné vůči nečistotám. Lazury chrání dřevo před povětrnostními vlivy. Tenkovrstvá lazura nezanechává na povrchu dřeva film. Zvýrazňuje jeho strukturu a kresbu letokruhů.
Silnovrstvá lazura oproti tenkovrstvé lazuře vytváří na povrchu film v závislosti na podílu pevných částic v ní obsažených. Tvrdost dřeva je jedna z mechanických vlastností, která příslušný druh dřeva předurčuje ke konkrétnímu využití. V naší nabídce naleznete nábytek vhodný pro každou domácnost, do malého bytu stejně jako do větších bytů či rodinných domů. Vhodně namořené olšové dřevo vypadá úplně stejně jako mahagon.
Toho využívají některé nábytkářské firmy, takže pokud kupujete luxusní mahagonový nábytek, může se stát, že je z olše. Mahagon je daleko tvrdší, proto víc vydrží. V řezbářství je hned po lipovém nejoblíbenější, ale stejně jako lipové dřevo.
Olše má dřevo bez barevně odlišeného jádra, oranžové, na vzduchu šednoucí. Póry ani dřeňové paprsky nejsou pouhým okem viditelné. Buněčné stěny jsou v jarním i letním dřevě stejně tlusté, a proto má olše mimořádně homogenní strukturu. Dřeňové skvrny má méně často, ale dosti výrazné.
Olše Olše jsou známé listnaté stromy, které rády rostou u zurčící vody. V krajině (a mokřinách) tvoří tzv. Olše nemá výrazné letokruhy a kresba jejího dřeva je ryze monotónní. Při správném nalakování jsou totiž téměř k nerozeznání. Používá se namísto mahagonu či palisandru, drobné užitkové předměty z něj jsou opravu výjimečně krásné.
Olši byste našli i na figurkách v mnohém dřevěném betlému. Dřevo nařezáno na 33cm naštípáno přimo do kotle. VYKUPUJEME VEŠKERÉ DŘEVO V CELÝCH DÉLKÁCH KULATINU I PALIVO ZA NEJLEPŠÍ CEN. Měkké dřevo listnaté olše ,lípa 12metrů sypaných. Bukové, dubové, jasanové a olšové dřevo patří mezi nejkvalitnější palivové dřevo.
Obě dřeviny pomalu hoří a mají vysokou výhřevnost. Buk, dub, jasan i olše jsou vhodné pro vytápění ve všech druzích krbů, kotlů i kamen. Jedná se o dřevo z průběžné těžby bez garance maximální vlhkosti.
Z měkkých dřev zmiňme zejména lípu, topol, smrk či borovici.
Komentáře
Okomentovat