Patky pod pergolu

Kotevní patky a prvky, pro různé typy základů. Pro dřevostavby, kotvení do litého betonu i na hotové základové desky, pro pozednice a další stavební či tesařské projekty. Navíc je kdykoliv možné pergolu rozmontovat a zazimovat. Tento druh ukotvení je tedy perfektní možnost pro pergoly, sezónní domky a dětská hřiště.


Prodlouží životnost dřeva stejně jako patky v betonu, ale urychlí stavbu a demontáž. Na podzim stačí pergolu rozdělat a patky vytáhnout ze země. Hloubka založení betonové patky musí být v nezámrzné hloubce, tedy v 8mm pod úrovní terénu.


Můžeme použít i betonové ztracené bednění, ze kterého v rýze vyskládáme sloupek, který vybetonujeme betonem. Použít můžeme i plastového kanalizačního potrubí KG, které je k dostání ve velikosti od 1do. Základem všech staveb a pergolu nevyjímaje, je vytyčení půdorysu pomocí provázku. Stojny pergoly se kotví do kotevních patek, kterých je na trhu nepřeberné množství.


Patky můžeme zvolit například zatloukané, s přivařovanou maticí, s kotvícím hrotem nebo můžeme použít zemní vrut. Když máme patky usazené, vložíme do nich stojny a prošroubujeme je zavitovými tyčemi. Stojny v horní části spojíme pomocí tesařského kování s obvodovými hranoly. Následně stojnu a horní hranol zavětrujeme kratšími hranoly seřezanými pod úhlem. Tímto se celá konstrukce zpevní.


Nyní na horní obvodový rám klademe krokve, které také připevníme tesařským. Bednění betonové patky lze však zhotovit i jednodušeji. Provozujeme i kamenný obchod v Plzni na Slovanech. Protože budeme patky betonovat do výšky, která je již nad terénem, musíme si připravit bednění, které nám ohraničí prostor betonáže.


Horní hranu bednění zarovnejte s konečnou výškou patky. Překontrolujte výškové poměry mezi horními hranami pomocí vodováhy. Ale když se k tomu připočítá beton, patky , štěrk, barva, desky, krytina na střechu atd. Celkem nás tedy pergola, resp.


Vhodná pro stavbu pergol, verand a přístřešků tam kde je žádoucí , aby patka z jedné strany nebyla vidět. Díky L-profilu na patku ukotvíte i více rozměrné hranoly, které díky většímu rozměru nelze kotvit do kotevní patky U nebo kotevní patky nastavitelné s pilířem. Pergolu a terasu lze zastřešit několika způsoby, avšak nejpoužívanějším materiálem pro zastřešení pergoly a terasy je polykarbonát.


Oblíbenost materiálu spočívá v jeho vlastnostech, kvalitě a poměrně nízké ceně. Polykarbonát je vyráběn v několika. Existuje několik způsobů, respektive kotvících prvků, pomocí nichž lze pergolu spolehlivě připevnit k zemi. Můžete pro tyto účely použít betonových patek a betonových úchytů ve tvaru H. Betonové patky mají tu výhodu, že jsou co do stability velmi spolehlivé a dají se použít prakticky v jakémkoliv terénu.


Na druhou stranu je vždy nutné vykopat dostatečně. K připevnění hranolu je u této patky k dispozici mnoho otvorů pro vruty. V galvanickém zinku do vyprodání zásob, poté bude nahrazeno žárovým zinkem. Zatloukací patky můžete nakoupit v maloobchodním i velkoobchodním balení, u maloobchodního balení může být definováno minimální odběrné množství.


Je-li aktuální dostupnost některé z výše nabízené patky Na dotaz či potřebujete-li do Vašeho projektu rozměr, který se v tabulce výše nenachází, poptejte nás prosím. Terasu, pergolu či altán můžeme osvětlovat nejen z dekoračních důvodů, ale i pro zvýšení bezpečnosti. Na terasu či do zahrady si můžeme pořídit například svítící fontánu, nebo využít bohatých možností speciálních exteriérových svítidel, která ve většině případů využívají LED moduly.

Patky pod pergolu
Patky pod pergolu

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Fcd beton

Zahradnictví olza polsko

Siporex tvárnice